Aktualności

FEBRAVA 2015

W związku z rosnącym zainteresowaniem ofertą CHEMETU w Ameryce Łacińskiej oraz realizacją pierwszych zamówień w tym rejonie świata, Zarząd Spółki podjął decyzję o uczestnictwie w 19-tych Międzynarodowych Targach Chłodnictwa, Klimatyzacji, Wentylacji, Ogrzewania i Uzdatniania Powietrza FEBRAVA 2015 w São Paulo w Brazylii, które odbędą się w dniach 22-25 września 2015 marca br.

» czytaj więcej

CHEMET NA AEGPL 2015

CHEMET SA wraz z firmą VITKOVICE-MILMET zapraszają do odwiedzenia wspólnego stoiska nr A26/27/28 w Hali Berlin ExpoCenter City na Wystawie i Kongresie AEGPL 2015 w Berlinie na terenie Targów Berlińskich w dniach 20-21 maja 2015.

» czytaj więcej

CHEMET NA WYSTAWIE TRANSPORT LOGISTIC 2015 W MONACHIUM

W roku Jubileuszu 70—lecia powstania firmy CHEMET SA chcielibyśmy bardzo serdecznie zaprosić w dniach 5-8 maja 2015 roku  wszystkich zainteresowanych do naszego pawilonu na wystawie Transport Logistic 2015 w Monachium. 

» czytaj więcej

Złoty Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za rok 2014 dla CHEMET SA

ZACh “CHEMET” SA po raz trzeci otrzymał Certyfikat Wiarygodności Biznesowej. Poprzednie wyróżnienia trafiły do nas w latach 2010 i 2012. Certyfikat przyznawany jest firmom, które odznaczają się bardzo dobrą kondycją i płynnością finansową, minimalnym ryzykiem podczas transakcji, oraz systematyczną realizacją wszelkich zobowiązań.

» czytaj więcej

HARFKO 2015 - Seul

W ramach realizacji strategii rozwoju nowych kierunków sprzedaży eksportowej CHEMET SA weźmie po raz pierwszy udział w 13-tej Wystawie Ogrzewania, Klimatyzacji, Chłodnictwa i Cieczy HARFKO 2015 w Seulu w Korei Południowej, która odbędzie się w dniach 10-13 marca br.

» czytaj więcej

Produkty / Zbiorniki LPG / Zbiorniki podziemne LPG

 

CHEMET oferuje w ciągłej sprzedaży produkowane seryjnie zbiorniki podziemne na gaz propan

i propan-butan w czterech podstawowych wymiarach: 2700 l, 4850 l, 6400 l, 9200 l.

 

Zbiorniki produkowane są zgodnie z normami Europejskiej Dyrektywy Ciśnieniowej PED oraz oznakowane znakiem CE dla IV strefy klimatycznej i dostosowane do następujących parametrów eksploatacyjnych – temperatura -20/+40 st. C i ciśnienie maksymalne 15,6 barów. W latach 2010 i 2011 CHEMET wprowadził do produkcji seryjnej nową linię zbiorników LPG o średnicach 1000 mm i 1250 mm oraz parametrach eksploatacyjnych od -40 do +50°C oraz ciśnienia pracy do 20 barów.

Zastosowanie

Podobnie jak w przypadku zbiorników naziemnych, zbiorniki podziemne mają zastosowanie w instalacjach grzewczych budynków mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, obiektów hotelowo-wypoczynkowych, biurowych oraz przemysłowych. Są również często wykorzystywane w instalacjach, gdzie gaz stosowany jest w celach technologicznych, a także w magazynach gazu płynnego czy małych rozlewniach gazu.

I w tym wypadku istotnym przeznaczeniem zbiorników są stacje tzw. autogazu.

 

Niewątpliwym atutem zbiorników podziemnych jest ich lokalizacja, co w znaczącym stopniu podnosi poziom bezpieczeństwa przy eksploatacji, jednocześnie nie naruszając struktury terenu (zbiornik jest niewidoczny). Ze względu na niekwestionowane aspekty bezpieczeństwa oraz walory estetyczne, obserwowany jest obecnie proces przejścia ze zbiorników naziemnych na podziemne.

Konstrukcja

Konstrukcja zbiorników jest zgodna z dyrektywą PED/97/23/EC oraz normami zharmonizowanymi. Zbiorniki wykonane są z blach ze stali węglowej, pokrytej wysokiej jakości nowoczesną, ekologiczną powłoką antykorozyjną z tworzywa poliuretanowego. Powłoki te spełniają wymagania wysokiej szczelności, testowane są na przebicie prądem o napięciu min 14 kV, objęte są także gwarancją jakości i trwałości. Zbiornik wyposażony jest w kopułę z tworzywa, umożliwiającą dostęp do armatury i dodatkowo ją zabezpieczającą.

Zbiorniki podziemne LPG

Galeria zdjęć
1zdjęciezdjęciezdjęcie

Wyposażenie

Standardowo zbiorniki podziemne LPG wyposażone są w następującą armaturę:

  • zawór napełnienia firmy REGO - przyłącze 1 ¾ ACME do autocysterny,
  • zawór poboru fazy gazowej z manometrem i rurką przepełnienia – przyłącze dla reduktora I stopnia gwint wewnętrzny POL,
  • zawór serwisowy/awaryjne opróżnienie zbiornika firmy REGO - przyłącze ¾” NPT do autocysterny,
  • wskaźnik napełnienia firmy Rochester,
  • zawór (zawory) bezpieczeństwa z zaworem odcinającym firmy REGO lub GOK.

Możliwy jest także wybór dodatkowych opcji, jak:

o    zawór poboru fazy płynnej,

o    zawór powrotu fazy płynnej,

o    przyłączę i sonda elektroniczna do pomiaru poziomu napełniania oraz temperatury,

o    dodatkowe przyłącza do celów technologicznych,

o    inne przyłącza do uzgodnienia i wg potrzeb klienta.

 

Całość armatury posiada znak CE. Armatura jest chroniona na zbiorniku za pomocą kołpaka z tworzyw sztucznych.

 

CHEMET oferuje Państwu zakup wraz ze zbiornikami podziemnymi LPG dodatkowych elementów:

  • reduktory I i II stopnia o standardowych parametrach do zastosowań w instalacji grzewczej budynków mieszkalnych (wydajność 12 kg/h; ciśnienie wyjściowe),
  • zestawy do montażu ochrony katodowej,
  • prefabrykowane płyty fundamentowe.

 

Dane techniczne do pobrania dla zbiorników podziemnych

Copyright © Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET SA ul. Sienkiewicza 47, 42-600 Tarnowskie Góry tel.: (+48 32) 39 33 300 fax: (+48 32) 39 33 301